Sun 22 Feb 2026 11:00 - 12:00
From Haarlem to Harlem
Laurens de Man + Anna Serierse
From Tue 25 Mar 2025 12:00
Laurens de Man (photo Juri Hiensch)

From Haarlem to Harlem

Laurens de Man + Anna Serierse
Sun 22 Feb 2026 11:00 - 12:00
Sun 22 Feb 2026
11:00 - 12:00
  • Sun 22 Feb 2026
    11:00 - 12:00
    Excl. drankje
    Kleine Zaal
    From Tue 25 Mar 2025 12:00

Program

Compositions by Cornelis Helmbreecker, Jan Pieterszoon Sweelinck, Wolfgang Amadeus Mozart, Albert de Klerk, George Gershwin, Duke Ellington and Thelonious Monk

Credits

Laurens de Man Fokker organ
Anna Serierse vocals

Twee revolutionaire muziekcentra in klank verenigd

Please note: we are currently working on the English translation of our concert pages. For now, only the Dutch version is available.

Twee revolutionaire muziekcentra niet alleen in naam, maar nu ook in klank verenigd. Haarlem, een bakermat van veel 17e-eeuwse muziek in Nederland en de plek waar het 31-toonsorgel tot leven kwam. En Harlem, de naar Haarlem genoemde wijk in New York, waar in de eerste helft van de 20e eeuw de jazz volwassen werd. Laurens de Man en de jonge Nederlandse jazzzangeres Anna Serierse brengen deze werelden samen.

Het Fokker-orgel is niet alleen gebaseerd op theorieën van de Haarlemmer Constantijn Huygens, het orgel stond ook decennia in het Haarlemse Teylers Museum. Muziek van Cornelis Helmbreecker, Sweelinck, Mozart en De Klerk staat vandaag voor het ‘Haarlemse’. Harlem klinkt door in roemruchte jazzy werken van Gershwin, Ellington en Monk. Alles bijzonder gekleurd door het 31-toonsorgel.