Primair onderwijs

Samen gaan we op avontuur in de muzikale wereld van nu. Van hedendaags tot klassiek, van impro tot gecomponeerd, van elektronisch tot akoestisch. We bieden een divers en uitdagend programma aan, met schoolconcerten in het Muziekgebouw en Bimhuis, SoundLAB workshops én rondleidingen door het gebouw. 

We combineren de magie van podiumbezoek en het luisteren naar professionele musici met het zelf componeren met unieke innovatieve instrumenten. Schrijf je snel in en kom gauw het plezier in de muziek beleven!

Schoolconcert boeken?
Klik bij desbetreffend concert op de groene knop 'Inschrijven'. Je komt dan terecht in een online-formulier. Geef daarin snel en makkelijk het concert van je keuze aan bij het Muziekgebouw of Bimhuis.

Contact

Groep 1 en 2

Groep 3 en 4

Groep 5 en 6

Groep 7 en 8

SoundLAB workshop

In het SoundLAB speel je op bijzondere instrumenten als de Dato DUO, Toonpad, Formonium en de MODi. Hiermee maak je samen met anderen een heel nieuw muziekstuk. Je gaat in deze workshop zelf experimenteren met klanken, de lol ervaren van het muziek maken en op een creatieve manier nieuwe muziekstukken bedenken. In de SoundLAB workshop staat experimenteren met wonderlijke, unieke instrumenten centraal. Kom je op onderzoek in ons laboratorium? Noten lezen is niet nodig.

Voor wie
: groep 3 t/m 8
Wanneer: datum in overleg
Waar: Muziekgebouw of in overleg op locatie 
Duur: 90 minuten
Lessen: Digitaal lesmateriaal voor voorbereidende les in de klas
Kosten: €6 per leerling
Muzikale domeinen: spelen, zingen, bewegen, luisteren, presenteren
Aanmelden

Groove Beest


In de concertserie Groove Beest ontmoet je echte podiumbeesten. Je ziet en hoort ze niet alleen, maar je voelt ze ook: hoe oud je ook bent, hun beestachtige grooves dringen door tot in je tenen. Stilzitten is dan geen optie meer. Dus houd je niet in – niets is raar. Zing, dans en rap mee met MC Groove Beest en laat het beest in jezelf los! Get up & move to the groove!

Dit schooljaar nodigt het BIMHUIS weer vier energieke bands uit die elk hun eigen groove laten horen, en de leerlingen meenemen naar hun roots. Ondek de Surinaamse roots in de groove van drummer Yorán Vroom, de afrobeat van Cavolo Nero, de oosterse droomgroove van udspeler Nawras Altaky en de dansbare Braziliaanse groove van Zuco 103.

Klik deze link, dan krijg je alvast een voorproefje.

Voor wie: groep 6-7-8
Waar: BIMHUIS
Data: vrijdag 10 oktober 2025 (Yoràn Vroom Group of Friends), vrijdag 21 november 2024 (Cavolo Nero), vrijdag 16 januari 2026 (Nawras Altaky kwartet), vrijdag 20 maart 2026 (Zuco 103)
Aanvang: 10.30 en 12.30 uur
Duur: 60 minuten
Capaciteit: 200 leerlingen
Lessen: digitaal lesmateriaal voor voorbereidende les in de klas, workshop met muzikant in de klas
Kosten: €7,50 per leerlingen incl. workshop in de klas
Muzikale domeinen: Luisteren, Spelen, Zingen, Bewegen

Het lesmateriaal is 2 maanden voor het concert te vinden op onze website.

Aanmelden

 

Contact

Meer informatie en boeken
Informatie over reserveren, betalen, route & parkeren enz. vindt je op de pagina Veelgestelde vragen schoolconcerten. Staat je vraag hier niet bij, neem dan contact op met de afdeling Educatie. 

Afdeling Educatie Bimhuis & Muziekgebouw
Contactpersoon: Temo Gonzalez
Adres: Piet Heinkade 1 en 3, 1019 BR Amsterdam
T: 020 788 2046
E: educatie@bimhuismuziekgebouw.nl

Subscribe to the newsletter